Exteriér

Základová deska

Každý dům začíná kvalitní izolací základové desky, neboť pokud se tato vrstva jakýmkoliv způsobem ošidí, jedná se v budoucnu o problémy, které se velmi těžko odstraňují. V našem případě pro základní izolaci byla použita směs asfaltu modifikovaného elastomery s minerálními plnivy v tloušťce 1 mm a to hned ve dvou vrstvách.

Obvodové zdivo Porotherm

Obvodové zdivo je realizováno z keramických cihel Porotherm, které zaručují kvalitní a rychlou výstavbu moderních domů. Na nosné akusticky dělící dvouvrstvé zdivo rodinných dvojdomů jsme použili cihly s vysokými nároky na ochranu proti hluku Porotherm 19 Aku profi.
Akustické cihly Porotherm získaly ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018.

aku profi

Rakouská vysoce kvalitní okna

Okna na těchto domech jsou od předního rakouského výrobce INTERNORM, což jsou okna nejvyšší možné kvality, které splňují parametry pasivních domů. Velkou předností těchto oken je ta skutečnost, že interiérová část je z bílého plastu a venkovní část je z hliníku, který je zárukou dlouhé životnosti, odolnosti vůči povětrnostním vlivům a jeho povrch se snadno udržuje.

Okna INTERNORM vedle prvotřídní tepelné ochrany a vynikající okenní izolace nabízí prémiový povlak skla ECLAZ a díky vysoké propustnosti světla proniká do interiéru až o 10 % více denního světla, které vytváří pocit útulnosti a příjemnou atmosféru. Výhled směrem ven přitom není nijak narušený a zůstává barevně neutrální.

Šest komor v rámu v kombinaci s izolačním sklem výborně izoluje interiéry, a snižuje tak náklady na vytápění. Energetická účinnost domu je díky použití tohoto izolačního skla velmi dobrá a lez dosáhnout snížení emisí CO2 až o 11 %.

Trojité obvodové těsnění zvyšuje teplenou a zvukovou izolaci a účinkuje pozitivně při nárazovém dešti a zlepšuje vzduchotěsnost.  Zasklení je po celém obvodu tzv. vlepeno do okenního křídla a díky dalším bezpečnostním systémům zajišťují okna spolehlivou ochranu před vloupáním.

Střecha a izolace

Velký důraz jsme kladli na izolaci střechy, kde bude použita pěnová izolace po obvodu střechy, čímž jsme docílili nejen velmi kvalitní tepelné izolace, ale vyšetřili i velký prostor pro využití půdy. Pro moderní vzhled střechy, dlouhou životnost, stálobarevnost a záruku 33 let jsme na střechu použili pravé pálené tašky Tondach-Stodo 12  v provedení Engoba. Při engobování se na vysušenou tašku nanáší keramická hmota s oxidy kovů, které po výpalu nad 1000 °C dodávají tašce požadovanou barevnost. Taška tímto procesem výroby získává stálobarevný povrch, chráněný před usazováním prachu, nečistot i tvorbou mechu.

Snímek obrazovky 2020-08-10 v 13.33.37

Tepelné čerpadlo – chlazení Daikin

 • Ve všech obyvatelných místnostech – topí i chladí
 • Diskrétní, moderní design. Hladké křivky krásně splývají se stěnou.
 • Vysoce kvalitní matný bílý povrch.
 • Velmi tichý chod: Hladina akustického tlaku činí pouhých 19dB(A).
 • Inteligentní prostorové čidlo: umí zjistit, že osoby opustili místnost, ale nechaly zapnutou klimatizaci. Pokud se nikdo do 20minut do místnosti nevrátí, přepne se jednotka automaticky do úsporného režimu, ale stále je udržován v místnosti základní komfort.
 • Flash Streamer: tato technologie generuje vysokorychlostní elektrony, které účinně ničí bakterie, viry a alergeny, čímž zajišťuje ještě vyšší čistotu vzduchu

Zajímá Vás více o projektu?

Pokud Vás bydlení v Černilově zaujalo, kontaktujte nás.

Bc. Marek Svoboda

hypoteční makléř
+420 777 346 813
[email protected]

Romana Kellner

koordinátorka projektu
+420 773 001 556
[email protected]

  Napište nám přes formulář

   
  Odesláním zprávy souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

  Chcete dostávat aktuality?